HISTORIEPrvní odchov DOBRMANŮ jsem měla v roce 1985, od mé první fenky Charlotte Podhráz, po revoluci kdy se otevřela možnost kontaktu se zahraničními "západními" chovateli jsem vstoupila do Dobrman klubu Německa (byla jsem členkou 12 let) a postupně jsem dovezla 2 super fenky z chovu "von Bayern)" - Woru a Yanu, a psa ze Španělska Samsona Seth de Grifeu (byl to můj první pes, se kterým jsem složila zkoušky ZVV2, IPO 3, a startovala na mistrovství ČR v IPO 3 a na mistrovství Rakouska v SchH2 (kde jsem skončila na skvělém 2. místě).

Od roku 1989 pracuji na principu spojování světově nejlepších a v chovu ověřených jedinců s vynikajícím exteriérem a vrcholovými zkouškami, a to jak u dobrmanů, tak i u labradorů.

Jako první chovatel v ČR jsem importovala dobrmany z Německa, Holandska, Španělska, Itálie a Maďarska z nejlepších chovných linií bez inzestu, špičkových exteriérů i vynikajících pracovních povah, kteří jsou základem řady dalších kvalitních chovných psů a fen.

LABRADORY jsem si zamilovala v roce 1992, kdy jsem se jen byla "kouknout" na štěňata a prostě jsem neodolala a zamluvila si tam jednu holčičku, první mou fenkou byla DENI Lví dvůr (mimochodem dožila se nádherných 16+1/2 roku).

Zaměřuji se na chov dobrmanů a labradorů s vyrovnanou povahou, neagresivních ale přesto pracovně upotřebitelných, štěňata jsou plně socializovaná, zvyklá na lidi, psy, kočky, plně očkovaná a odčervená. 

Bohužel zhoršený zdravotní stav mi neumožňuje se moc pohybovat, a tak už nemám fyzičku na výcvik a skládání zkoušek, ale to neznamená, že bych se odchýlila od mých zásad krytí skvělými zdravými psy s co možná nejvyššími zkouškami

Nikdy jsem neměla víc než jednu chovnou fenku labradora, a v průměru mám 1 vrh za 2 - 2 +1/2 roků, a to z důvodu, že labrador jako lovecké plemeno je pes potřebující neustálou práci, dlouhé procházky, koupání na aportování z vody, aby v nich zakořeněné vlastnosti aportérů - donašečů nevymizely, a prostě mi na to zdraví nestačí

A tak jsem vděčná majitelům mých odchovů, že se psům věnují , což např. dokazují 2 bratři mé chovné fenky - oba multi a interšampioni s nejvyššimi zkouškami, s veškěrými zdravotními testy, a to Greedigut z Helfštýna  a Gremlin z Helfštýna

"Greedi"  - nejlepší pracovní pes 2017, nejlepší labrador 2018, Universal working dog, canisterapetistický pes

Gremlin - soutěž o nejlepšího labradora 2018 - 3. místo, Universal working dog, canisterapetistický pes

Gorgona z Helfštýna
Gorgona z Helfštýna


ÚSPĚCHY MÝCH ODCHOVŮ


  1. C.I.B. Greedigut z Hefštýna
  2. C.I.B. Gremlin z Helfštýna
  3. Gorgona z Helfštýna

Gorgony první vrh


černá a hnědá štěňata ze spojení Gorgony a Verdiho, narozená 2017